Przedinwestycyjne usługi fotowoltaiczne
– ekspertyza, analiza uwarunkowań technicznych

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem finansowym – tyczy się to również branży odnawialnych źródeł energii. W .KWARTZ wierzymy, że dzięki pragmatycznemu podejściu i korzystaniu z rzetelnych badań i danych można zminimalizować szanse na niepowodzenie. Interesuje Cię wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, gospodarstwa rolnego lub przedsiębiorstwa? A może planujesz założenie farmy solarnej? Przekonaj się, co możesz zyskać, decydując się na współpracę z nami!

Usługi przedinwestycyjne – jakie korzyści zapewniają?

Niezależnie od skali planowanego przedsięwzięcia wydane na odnawialne źródła energii powinny zwrócić się w oszczędnościach. W ramach studium możliwości analizujemy opłacalność ekonomiczną inwestycji naszych klientów. Opracowania dokonujemy na podstawie zużycia energii w domu, gospodarstwie czy firmie, a potem porównujemy ją z potencjalnymi zyskami, jakie mogą przynieść planowane instalacje fotowoltaiczne.

Odpowiednie przygotowanie zapewnia także pewność, że odnawialne źródła energii będą funkcjonować zgodnie z planem. W ramach usług przedinwestycyjnych przeprowadzamy wszystkie niezbędne pomiary i formalności, na podstawie których ustalamy, czy fotowoltaika postawiona w danym miejscu będzie w pełni zgodna z prawem (np. w kwestii dokonania przyłączeń), a także dokonujemy kontroli gruntów i budynków w celu potwierdzenia możliwości instalacji paneli.

Co wyróżnia usługi przedinwestycyjne .KWARTZ?

Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz przede wszystkim gwarancję kompleksowej realizacji i profesjonalnego podejścia do swojej inwestycji. Na rynku OZE działamy już ponad 10 lat, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom pełne wsparcie od strony technicznej oraz prawnej. Usługi przedinwestycyjne to tylko początek – w .KWARTZ zajmujemy się każdym etapem realizacji krok po kroku. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci przeanalizować Twoje możliwości w zakresie wykorzystania fotowoltaiki, a następnie stworzy dla Ciebie projekt i wdroży go w życie, nasza oferta to idealny wybór.

Usługi przedinwestycyjne

  • Analiza uwarunkowań technicznych i formalno-prawnychW ramach pierwszego etapu procesu weryfikujemy dla Klienta podstawowe czynniki, które wpływają na możliwość wykonania przedsięwzięcia. Zakres prac obejmuje analizę zapisów Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, występowanie obszarów ochrony środowiska, ochrony konserwatorskiej i stanowisk archeologicznych oraz weryfikację dostępnych punktów i mocy przyłączeniowych.
  • Studium możliwościW drugim kroku przygotowujemy dla klienta rozszerzone opracowanie uzupełnione o koncepcję instalacji fotowoltaicznej dostosowaną do szczegółowego profilu zużycia energii, uwzględniającą wytyczne klienta oraz stron trzecich (np. ubezpieczyciel) wraz ze wstępną wyceną zastosowanych rozwiązań oraz analizę opłacalności ekonomicznej inwestycji. W celu zebrania niezbędnych danych przeprowadzana jest wizja lokalna podczas której wykonywany jest oblot specjalistycznym dronem oraz przygotowywana dokumentacja zdjęciowa.
  • Ekspertyza konstrukcyjna/badania geologiczne gruntuDla klientów dysponujących już koncepcją instalacji fotowoltaicznej, w ramach ostatniego etapu przygotowawczego przygotowujemy specjalistyczną opinię w celu potwierdzenia możliwości wykonania instalacji fotowoltaicznej na wybranym dachu (ekspertyza konstrukcyjna) lub niezabudowanej działce (opinia geologiczna). W wyjątkowych przypadkach, w których właściwości konstrukcji nie pozwalają na budowę instalacji, świadczymy dla klientów doradztwo w zakresie możliwości wzmocnienia konstrukcji lub szukamy alternatywnych rozwiązań.
  • Wniosek o określenie warunków przyłączenia źródła energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznejOstatnim krokiem przed przystąpieniem do prac projektowych jest przygotowanie wniosku o określenie warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci Operatora systemu dystrybucyjnego. W oparciu o przygotowaną dla klienta koncepcję lokalizacyjną i dobrane na wcześniejszym etapie komponenty przygotowujemy wniosek dostosowany do wymogów każdego z operatorów działających na terenie Polski. Reprezentujemy naszych klientów w rozmowach z Operatorem od wysłania wniosku po zawarcie umowy przyłączeniowej.