Szkolenia z fotowoltaiki, ESG, kursy projektowania instalacji

Jedną z misji firmy .KWARTZ jest działanie na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Szerzenie świadomości na temat zalet odnawialnych źródeł energii i szacunku dla środowiska jest dla nas bardzo ważne, dlatego nasze działania to nie tylko kompleksowa oferta dla osób zainteresowanych montażem PV. Prowadzimy także działalność edukacyjną – nasze kursy i szkolenia z fotowoltaiki oraz ESG są skierowane nie tylko dla ekspertów w branży OZE, lecz każdego, kto chce wdrożyć proekologiczne wzorce w swoim przedsiębiorstwie.

Szkolenia ESG – dlaczego warto z nich skorzystać?

Skrót od trzech angielskich słów – Environmental, Social, Governance – w swobodnym przekładzie na polski odnosi się do zarządzania projektami i inwestycjami w trzech aspektach:

  • środowiskowym – skupionym wokół zrównoważonego rozwoju i działań ekologicznych,
  • społecznym – polegające na budowaniu otoczenia socjalnego firmy i jej relacje z pracownikami, kontrahentami, klientami, a nawet społecznością lokalną,
  • korporacyjnym – opartym na wyznaczaniu wysokich standardów jakości, zarządzania i kontroli.

Szkolenia ESG prowadzone przez firmę .KWARTZ można odnieść nie tylko do projektów związanych z fotowoltaiką, lecz także we wszystkich inwestycjach. Nowoczesne wzorce zarządzania pozwalają uzyskać nie tylko korzyści bieżące, lecz także znaczące zyski w perspektywie długoterminowej. ESG może być także świetnym narzędziem biznesowym – nacisk na pozytywne wartości przy realizacji dużych przedsięwzięć stwarza możliwości w zakresie budowania świadomości konsumenckiej i wizerunku marki.

Szkolenia z fotowoltaiki dla instalatorów i projektantów

Oferta edukacyjna .KWARTZ to również spotkania i prezentacje stworzone z myślą o ekspertach z branży OZE, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje. Przeprowadzamy szkolenia z fotowoltaiki przeznaczone dla instalatorów, podczas których dajemy możliwość zapoznania się z nową technologią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami na rynku PV. Nasze kursy i warsztaty z pewnością przydadzą się również projektantom instalacji. Dzięki nim poznasz praktyczne zasady oraz wskazówki, a także najlepsze programy komputerowe do opracowywania projektów fotowoltaiki.

Szkolenia

  • ESGESG to skrót od trzech kluczowych czynników: Environmental (Środowiskowe), Social (Społeczne) i Governance (Zarządzanie). Jest to podejście do oceny przedsiębiorstw i inwestycji, które uwzględnia nie tylko tradycyjne wskaźniki finansowe, ale także ich wpływ na środowisko naturalne, społeczeństwo oraz sposób, w jaki są zarządzane. Dla każdego klienta, który nie spotkał się z pojęciem zrównoważonego rozwoju ESG oraz dla klientów, którzy zidentyfikowali w ramach swojego przedsiębiorstwa potrzebę dokładniejszego zapoznania się z tym zagadnieniem, oferujemy szkolenia i wsparcie we wdrożeniu tego podejścia w organizacji.
  • Szkolenia produktoweWszystkich instalatorów zapraszamy na szkolenia produktowe, podczas których prezentowane są najnowsze rozwiązania wprowadzane na rynek fotowoltaiczny. Wszystkie szkolenia realizowane są we współpracy z naszymi partnerami – czołowymi producentami i oficjalnymi dystrybutorami komponentów fotowoltaicznych.
  • ProjektowanieDla osób zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności w obszarze projektowania instalacji fotowoltaicznych oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych projektantów. Podczas warsztatów wykorzystujemy najpopularniejsze programy do projektowania i omawiamy przypadki z realizowanych przez nas projektów.