O nas


W dzisiejszych czasach, kiedy zrównoważony rozwój i ochrona środowiska stają się priorytetem, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne. To nie tylko sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną, ale również aktywny wkład w redukcję emisji gazów cieplarnianych i ochronę środowiska. Jednak sukces i efektywność takiej inwestycji w dużej mierze zależą od wyboru odpowiedniego wykonawcy. W tym kontekście doświadczenie, kompleksowość oferty, rzetelność wykonywanych prac oraz przestrzeganie najwyższych standardów i dobrych praktyk odgrywają kluczową rolę.

.KWARTZ działa na rynku OZE od 2012 roku. Przez 10 lat prowadzenia działalności zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam skutecznie radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami związanymi z projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych. Dzięki setkom zrealizowanych projektów poznaliśmy specyfikę budynków przemysłowych, rodzaje konstrukcji dachów oraz technologie przeznaczone do zaspokojenia indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nasze ogromne doświadczenie przekłada się również na skuteczne rozwiązywanie ewentualnych problemów pojawiających się w trakcie inwestycji oraz minimalizację ryzyka wystąpienia awarii w przyszłości.

.KWARTZ oferuje swoim Klientom kompleksową realizację projektów, wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, dbając o to aby cały proces inwestycji prowadzony był sprawnie i zgodnie z ich oczekiwaniami. Kompleksowość oferty obejmuje zarówno samą budowę instalacji fotowoltaicznej jak i profesjonalne doradztwo na etapie identyfikacji potrzeb i planowania inwestycji, dobór optymalnych rozwiązań, pomoc w uzyskaniu niezbędnych zgód i pozwoleń oraz monitoring i serwis po zakończeniu prac.

.KWARTZ podchodzi rzetelnie do projektowania i wykonywania instalacji fotowoltaicznych unikając nieuczciwych praktyk mogących prowadzić do poważnych problemów i strat dla Klientów oraz środowiska. Dbamy o to aby wszystkie rozwiązania były dostosowane do indywidualnych warunków i potrzeb Klientów gwarantując optymalną wydajność energetyczną, maksymalne korzyści finansowe i ekologiczne dla Klienta. Wprowadzamy jedynie rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dla użytkowników oraz niezawodność i trwałość samej instalacji fotowoltaicznej.
.KWARTZ przy realizacji projektów stosuje certyfikowane produkty, które spełniają najwyższe normy jakościowe oraz dba o bezpieczeństwo pracy swoich pracowników oraz klientów. Ponadto, przestrzeganie najnowszych standardów ekologicznych i technologicznych pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności instalacji fotowoltaicznych co przekłada się na długoterminowe korzyści dla Klientów.

parallax backgroundNasza Strategia

 • Chcemy, aby przy współpracy z .KWARTZ każde przedsiębiorstwo w Polsce, każda spółdzielnia mieszkaniowa czy gospodarstwo rolne i domowe mogło być zasilane za pośrednictwem Odnawialnych Źródeł Energii.
 • Kierując się doświadczeniem, jakością i skutecznością w działaniu, konsekwentnie podnosimy wartość Spółki jako Generalny Wykonawca instalacji fotowoltaicznych i systematycznie zwiększamy grono klientów.

NASI PRACOWNICY 
 • Podnosimy nasze kwalifikacje, aby sprostać wyzwaniom nowoczesności.
 • Wymagamy od siebie więcej niż inni od nas oczekują.
 • Każdy ma równe szanse rozwoju.
 • Nie dyskryminujemy nikogo ze względu na płeć, wiek, wyznanie i pochodzenie. 

NASZA SPOŁECZNOŚĆ 
 • Aktywnie uczestniczymy w życiu społeczności lokalnej.
 • Pomagamy potrzebującym i wspieramy talenty.
 • Współpracujemy z uczelniami i szkołami.

NASZE INICJATYWY
 • raportujemy dobre praktyki zrównoważonego rozwoju do Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 • wspieramy realizację celów Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV oraz Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki
 • działamy na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030
 • jesteśmy aktywnym członkiem Wielkopolskiej Izby Gospodarczej

Partnerzy o nas

 • Slide 2

  “Wszystkie prace przebiegły sprawnie, terminowo oraz z dużą starannością. Firma .KWARTZ jest firmą z bardzo wysokim standardem obsługi klienta, na każdym etapie współpracy.
  Polecam tę firmę jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę Instalacji fotowoltaicznych.”
  Magdalena Wiśniewska-Karwańska
  Prezes Zarządu Górecka Projekt Sp. z o.o. właściciela budynku Skalar Office Center w Poznaniu
 • Slide 1

  “Wszystkie prace przebiegły sprawnie, terminowo oraz z dużą starannością. Firma .KWARTZ jest firmą z bardzo wysokim standardem obsługi klienta, na każdym etapie współpracy.
  Polecam tę firmę jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę Instalacji fotowoltaicznych.”
  Magdalena Wiśniewska-Karwańska
  Prezes Zarządu Górecka Projekt Sp. z o.o. właściciela budynku Skalar Office Center w Poznaniu

Nasza historia

2012

Spółka .KWARTZ została założona w 2012 roku - pod nazwą Zielona Strona Mocy i od samego początku działalności skupiała się na doradztwie i rozwijaniu projektów fotowoltaicznych oraz na organizacji konferencji i certyfikowanych szkoleń z zakresu OZE.

2014/5

Spółka na zlecenie jednej z instytucji rządowych oraz przy współpracy z Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (SEP) w latach 2014-2015 przeszkoliła ok. 1 tyś. instalatorów fotowoltaiki. Wszystkie szkolenia były organizowane poprzez stworzoną przez .KWARTZ - Akademię Instalatora OZE, a każdy kurs zakońaczony był Egzaminem z kompetencji fotowoltaicznych i elektrycznych z uprawnieniami SEP1 .

2015/19

W latach 2015-2019 poprzez spółkę zależną Ekoenergetyka zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy ponad 2,5 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 10MW.

2020

zmiana nazwy z Zielona Strona Mocy na .KWARTZ, rozpoczęcie działań w zakresie obsługi klienta B2C oraz B2B, sprzedaż ponad 3,5 MW w instalacjach fotowoltaicznych. Rozpoczęcie współpracy z BOŚ Bank, Alior Bank, Santander Bank, CUK. Otwarcie magazynu na Wysogotowie (woj. Wlkp.) oraz biur regionalnych w Łodzi i Płocku. Podwyższenie kapitału spółki do 328 350pln oraz powstanie spółek akcyjnych .KWARTZ Energy oraz .KWARTZ Investments o kapitale zakładowym 500 000pln każda.

2013/14

W latach 2013-2014 Spółka zorganizowała ponad 20 konferencji w ramach Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, który zgromadził łącznie ponad 3,5 tyś osób związanych z branżą OZE i jak dotąd był największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

2013/16

Spółka w latach 2013-2016 była znaczącym na rynku doradcą z zakresu rozwoju projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy ponad 1000 MW. Spółka współpracowała z takimi firmami jak: SI POWER Invest S.A. (portfel ponad 500 MW w PV), EDPr (portfel ponad 250 MW w elektrowniach wiatrowych), DECEO Group (portfel ponad 150 MW w PV) Photovoltaik Solar Polska (portfel ponad 150 MW w PV).

2019

W roku 2019 rozpoczęto proces znaczącego dokapitalizowania spółki, rozpoczęto procedury rebrandingu pod logiem grupy .KWARTZ, oraz rozpoczęto proces budowania ponad 120-osobowego zespołu specjalistów działających na terenie całej Polski.

2021

Poszerzenie gamy produktów o pompy ciepła, ładowarki samochodowe, magazyny energii. Rozpoczęcie Współpracy Partnerskiej z Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Związkiem Sadowników RP Rozpoczęcie w Q1 procedowania największej w Polsce instalacji dachowej o mocy 2,5MW. Zwiększenie zasobów Instalatorskich oraz rozwój Sieci Handlowej.

Nasza społeczna odpowiedzialność

 • Eksperci .KWARTZ angażują się w działania służące podnoszeniu efektywności energetycznej, zwiększaniu udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Polski, a także uczestniczą w debatach i inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.
 • Zaczynamy eko-zmiany od nas samych! Wdrożyliśmy w .KWARTZ elektroniczny obieg dokumentów i zainwestowaliśmy w hybrydową flotę samochodów. Odpowiedzialnie planujemy podróże służbowe oraz korzystamy z telekonferencji i wideokonferencji.
 • Jesteśmy #PozytywnieNaładowani. Promujemy odpowiedzialne postawy wśród pracowników: zarejestrowaliśmy się w banku Dawców Szpiku Kostnego i przyłączyliśmy do akcji „Święto Drzewa”, której celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych. Po godzinach pracy angażujemy się w realizację lokalnych inicjatyw związanych ze sportem, kulturą i sztuką.
 • Wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju „Agendy 2030”, czyli globalnego planu naprawy świata i wysyłamy sygnał: chcemy wspierać neutralność klimatyczną i żyć na planecie wolnej od nadmiernego śladu węglowego. Dołącz do #ekoparnerów .KWARTZ
 • Wyróżnia nas doświadczenie i pasja. Zespół .KWARTZ każdego dnia odpowiedzialnie współpracuje na rzecz redukcji śladu węglowego. To eksperci i specjaliści, a przede wszystkim — osoby pełne motywacji i pasji w promowaniu ekologicznych źródeł energii.
 • W ramach akcji #BezpiecznaEnergia prowadzonej przez nas wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych zwiększamy świadomość i dzielimy się dobrymi praktykami na rzecz środowiska naturalnego, realnie przyczyniając się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Inicjatywy i akcje, w które jesteśmy zaangażowani

Dołącz do #EKOpartnerów .KWARTZ

Dzięki współpracy z .KWARTZ zyskujesz nie tylko na fotowoltaice, ale i na wizerunku marki. W obszarze CSR oferujemy w ramach pakietu podstawowego będącego integralną częścią oferty:

 • szkolenie z zakresu wiedzy o fotowoltaice i korzyściach dla środowiska,
 • cykliczne dostarczanie danych na temat ograniczenia emisji CO2 oraz siarczanów i azotanów,
 • program rozszerzania pozytywnego wpływu na środowisko - zniżka dla pracowników firmy na przydomowe instalacje,
 • merytoryczne wsparcie komunikacji o proekologicznych zmianach z wykorzystaniem social mediów i prasy drukowanej.