O nas


KWARTZ działa na rynku OZE od 2012 r. Dostarcza Klientom instalacje fotowoltaiczne złożone z najlepszych na rynku komponentów notowanych na liście Tier1 Bloomberg oraz magazyny energii. Dzięki rozbudowanej sieci handlowej i ponad 120 instalatorom możemy zapewnić najwyższą jakość obsługi na terenie całej Polski i krajów ościennych.

10-letnie doświadczenie .KWARTZ w obszarze OZE, gwarantuje każdemu Partnerowi bezpieczną i profesjonalną realizację instalacji fotowoltaicznych oraz montaż pomp ciepła najlepszych producentów, które również znaleźć można w naszej ofercie. Stale monitorujemy zadowolenie naszych klientów i podnosimy jakość świadczonych usług, biorąc pełną odpowiedzialność za powierzone zadania. Przyczyniamy się do tego, by kolejne pokolenia mogły oddychać świeżym powietrzem i wspólnie z naszymi Klientami realizujemy cele strategiczne Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

parallax backgroundNasza Strategia

Chcemy, aby przy współpracy z .KWARTZ każde przedsiębiorstwo w Polsce, każda spółdzielnia mieszkaniowa czy gospodarstwo rolne i domowe mogło być zasilane za pośrednictwem Odnawialnych Źródeł Energii. Kierując się doświadczeniem, jakością i skutecznością w działaniu, konsekwentnie podnosimy wartość Spółki jako Generalny Realizator inwestycji OZE i systematycznie zwiększamy liczbę klientów. Deklarujemy, że spełniamy wymagania przepisów prawnych i zasad etycznych poprzez działania w następujących obszarach: 

ŚRODOWISKO NATURALNE
 • Doskonalimy działania na rzecz jakości, środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. 

RYNEK I KLIENCI 
 • Promujemy i stosujemy nowoczesne technologie, przestrzegając międzynarodowych standardów.
 • Wdrożyliśmy zasady dobrych praktyk w biznesie.
 • Przeciwdziałamy korupcji. 
 • Traktujemy konkurencję w sposób partnerski, uczciwy i otwarty.
 • Nasi kontrahenci spełniają wysokie wymagania w zakresie jakości pod względem zgodności z normami i przepisami, terminowości dostaw oraz konkurencyjności cenowej.
 • Bierzemy odpowiedzialność za wynegocjowane umowy.

PRACOWNICY 
 • Podnosimy nasze kwalifikacje, aby sprostać wyzwaniom nowoczesności.
 • Wymagamy od siebie więcej niż inni od nas oczekują.
 • Każdy ma równe szanse rozwoju.
 • Nie dyskryminujemy nikogo ze względu na płeć, wiek, wyznanie i pochodzenie. 

SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA 
 • Aktywnie uczestniczymy w życiu społeczności lokalnej.
 • Pomagamy potrzebującym i wspieramy talenty.
 • Współpracujemy z uczelniami i szkołami.

Inicjatywy w których bierzemy udział:
 • raportujemy dobre praktyki zrównoważonego rozwoju do Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 • wspieramy realizację celów Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV
 • działamy na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030

Partnerzy o nas

 • Slide 2

  “Wszystkie prace przebiegły sprawnie, terminowo oraz z dużą starannością. Firma .KWARTZ jest firmą z bardzo wysokim standardem obsługi klienta, na każdym etapie współpracy.
  Polecam tę firmę jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę Instalacji fotowoltaicznych.”
  Magdalena Wiśniewska-Karwańska
  Prezes Zarządu Górecka Projekt Sp. z o.o. właściciela budynku Skalar Office Center w Poznaniu
 • Slide 1

  “Wszystkie prace przebiegły sprawnie, terminowo oraz z dużą starannością. Firma .KWARTZ jest firmą z bardzo wysokim standardem obsługi klienta, na każdym etapie współpracy.
  Polecam tę firmę jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę Instalacji fotowoltaicznych.”
  Magdalena Wiśniewska-Karwańska
  Prezes Zarządu Górecka Projekt Sp. z o.o. właściciela budynku Skalar Office Center w Poznaniu

Nasza historia

2012

Spółka .KWARTZ została założona w 2012 roku - pod nazwą Zielona Strona Mocy i od samego początku działalności skupiała się na doradztwie i rozwijaniu projektów fotowoltaicznych oraz na organizacji konferencji i certyfikowanych szkoleń z zakresu OZE.

2014/5

Spółka na zlecenie jednej z instytucji rządowych oraz przy współpracy z Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (SEP) w latach 2014-2015 przeszkoliła ok. 1 tyś. instalatorów fotowoltaiki. Wszystkie szkolenia były organizowane poprzez stworzoną przez .KWARTZ - Akademię Instalatora OZE, a każdy kurs zakońaczony był Egzaminem z kompetencji fotowoltaicznych i elektrycznych z uprawnieniami SEP1 .

2015/19

W latach 2015-2019 poprzez spółkę zależną Ekoenergetyka zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy ponad 2,5 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 10MW.

2020

zmiana nazwy z Zielona Strona Mocy na .KWARTZ, rozpoczęcie działań w zakresie obsługi klienta B2C oraz B2B, sprzedaż ponad 3,5 MW w instalacjach fotowoltaicznych. Rozpoczęcie współpracy z BOŚ Bank, Alior Bank, Santander Bank, CUK. Otwarcie magazynu na Wysogotowie (woj. Wlkp.) oraz biur regionalnych w Łodzi i Płocku. Podwyższenie kapitału spółki do 328 350pln oraz powstanie spółek akcyjnych .KWARTZ Energy oraz .KWARTZ Investments o kapitale zakładowym 500 000pln każda.

2013/14

W latach 2013-2014 Spółka zorganizowała ponad 20 konferencji w ramach Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, który zgromadził łącznie ponad 3,5 tyś osób związanych z branżą OZE i jak dotąd był największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

2013/16

Spółka w latach 2013-2016 była znaczącym na rynku doradcą z zakresu rozwoju projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy ponad 1000 MW. Spółka współpracowała z takimi firmami jak: SI POWER Invest S.A. (portfel ponad 500 MW w PV), EDPr (portfel ponad 250 MW w elektrowniach wiatrowych), DECEO Group (portfel ponad 150 MW w PV) Photovoltaik Solar Polska (portfel ponad 150 MW w PV).

2019

W roku 2019 rozpoczęto proces znaczącego dokapitalizowania spółki, rozpoczęto procedury rebrandingu pod logiem grupy .KWARTZ, oraz rozpoczęto proces budowania ponad 120-osobowego zespołu specjalistów działających na terenie całej Polski.

2021

Poszerzenie gamy produktów o pompy ciepła, ładowarki samochodowe, magazyny energii. Rozpoczęcie Współpracy Partnerskiej z Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Związkiem Sadowników RP Rozpoczęcie w Q1 procedowania największej w Polsce instalacji dachowej o mocy 2,5MW. Zwiększenie zasobów Instalatorskich oraz rozwój Sieci Handlowej.

Nasza społeczna odpowiedzialność

 • Eksperci .KWARTZ angażują się w działania służące podnoszeniu efektywności energetycznej, zwiększaniu udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Polski, a także uczestniczą w debatach i inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.
 • Zaczynamy eko-zmiany od nas samych! Wdrożyliśmy w .KWARTZ elektroniczny obieg dokumentów i zainwestowaliśmy w hybrydową flotę samochodów. Odpowiedzialnie planujemy podróże służbowe oraz korzystamy z telekonferencji i wideokonferencji.
 • Jesteśmy #PozytywnieNaładowani. Promujemy odpowiedzialne postawy wśród pracowników: zarejestrowaliśmy się w banku Dawców Szpiku Kostnego i przyłączyliśmy do akcji „Święto Drzewa”, której celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych. Po godzinach pracy angażujemy się w realizację lokalnych inicjatyw związanych ze sportem, kulturą i sztuką.
 • Wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju „Agendy 2030”, czyli globalnego planu naprawy świata i wysyłamy sygnał: chcemy wspierać neutralność klimatyczną i żyć na planecie wolnej od nadmiernego śladu węglowego. Dołącz do #ekoparnerów .KWARTZ
 • Wyróżnia nas doświadczenie i pasja. Zespół .KWARTZ każdego dnia odpowiedzialnie współpracuje na rzecz redukcji śladu węglowego. To eksperci i specjaliści, a przede wszystkim — osoby pełne motywacji i pasji w promowaniu ekologicznych źródeł energii.
 • W ramach akcji #BezpiecznaEnergia prowadzonej przez nas wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych zwiększamy świadomość i dzielimy się dobrymi praktykami na rzecz środowiska naturalnego, realnie przyczyniając się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Inicjatywy i akcje, w które jesteśmy zaangażowani

Dołącz do #EKOpartnerów .KWARTZ

Dzięki współpracy z .KWARTZ zyskujesz nie tylko na fotowoltaice, ale i na wizerunku marki. W obszarze CSR oferujemy w ramach pakietu podstawowego będącego integralną częścią oferty:

 • szkolenie z zakresu wiedzy o fotowoltaice i korzyściach dla środowiska,
 • cykliczne dostarczanie danych na temat ograniczenia emisji CO2 oraz siarczanów i azotanów,
 • program rozszerzania pozytywnego wpływu na środowisko - zniżka dla pracowników firmy na przydomowe instalacje,
 • merytoryczne wsparcie komunikacji o proekologicznych zmianach z wykorzystaniem social mediów i prasy drukowanej.