INFOLINIA: +48 799 370 370

Słoneczne
gospodarstwo rolne

Sprawdź ofertę

Fotowoltaika
dla gospodarstw

Obecnie zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania, także w rolnictwie jest bardzo wysokie. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom nasza firma dostarcza instalacje przyjazne dla gospodarstw rolnych na terenie całego kraju. Oferowane przez nas rozwiązania generują oszczędności od pierwszego dnia, jak również stanowią świetną alternatywę dla nieużytków rolnych w przypadku gdy połacie dachowe budynków gospodarczych są zbyt małe.

Chcę się spotkać z doradcą energetycznym

skontaktuj się z nami
Kalkulator
Kalkulator
KALKULATOR INSTALACJI KALKULATOR RATY KREDYTU

Ile miesięcznie płacisz za prąd?

Wielkość instalacji

50.22 kWp

Co pozwala wyprodukować
w ciągu roku

48 211 kWh

Koszt brutto
instalacji od

205 400

Roczny rachunek za prąd bez instalacji fotowoltanicznej

27 180 zł netto

Roczny rachunek
z instalacją fotowoltaiczną

363.63 zł netto

Oszczędności przez
25 lat

472 575 zł netto

Jaki jest planowany koszt inwestycji

Opłata początkowa

Okres finansowania

Wysokość wykupu

Stawka VAT

FIRMY I GOSPODARSTWA ROLNE

KLIENCI INDYWIDUALNI

Wartość instalacji

0 zł brutto

0 zł netto

Opłata wstępna

0 zł brutto

0 zł netto

Wartość wykupu

0 zł brutto

0 zł netto

Rata miesięczna (szacunek)

0 zł brutto

0 zł netto

Zobacz jak to
działa

+

TRACKER

+

INWERTER

+

SIEĆ PUBLICZNA

+

STELAŻ

+

PANELE PV

Co zyskujesz?

Co zyskujesz?

wsparcie

Pełne wsparcie
w uzyskaniu dofinansowań

rozwiazanie

Rozwiązanie dopasowane
do potrzeb

niezależność energetyczna

Niezalezność energetyczną
od pierwszego dnia

gwarancja

Gwarancję najlepszych
komponentów

niezależność energetyczna

Serwis i opiekę
posprzedażową 24/7

gwarancja

Monitoring instalacji
w czasie rzeczywistym

niższe koszty

90% niższe koszty energii

Proces zakupu
instalacji

Faq
Faq
Planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne, lecz potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Sprawdź nasz zbiór najczęściej zadawanych pytań Klientów lub skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na każde pytanie.

Czy inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna? Kiedy można liczyć na zwrot kosztów?

Fotowoltaika to wydajna i sprawdzona technologia. Obecnie jej koszty maleją, a wydajność wzrasta, co oznacza, że jest to przedsięwzięcie, które z pewnością się opłaca, szczególnie przy większych instalacjach. W zależności od rodzaju budynku, który wykorzystuje energię wytwarzaną przez panele fotowoltaiczne zwrotu kosztów inwestycyjnych można spodziewać się po około dwóch latach od zamontowania.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Ile kosztuje fotowoltaika?

Na cenę fotowoltaiki składa się kilka elementów. Są to przede wszystkim: jakość wykorzystanych komponentów, inwerter, konstrukcja wsporcza oraz okablowanie. Istotne są również warunki lokalizacji instalacji np. instalacja na gruncie bądź dachu budynku Cenę instalacji fotowoltaicznej określa się jednostką 1 kWp (kWp, czyli kilowatopik - moc maksymalna osiągana w warunkach laboratoryjnych). Ceny instalacji w segmencie Klientów indywidualnych obecnie wahają się w granicach 4-6 tys. zł netto za 1 kWp, natomiast w segmencie przedsiębiorców zaczynają się już od ok. 3 tys. zł za 1 kWp.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Czy fotowoltaika działa w pochmurne dni?

TAK. Przyłączenie instalacji wiąże się z wymianą licznika prądu na dwukierunkowy, tj. taki, który liczy ile energii zostało wyprodukowane (skonsumowane przez Klienta bądź wysłane do sieci) a ile pobrane. Jeśli prosument w danym okresie czasu nie pobierał z sieci energii elektrycznej, jego faktura będzie uwzględniać wyłącznie opłaty związane z korzystaniem z sieci (opłata dystrybucyjna stała) oraz tzw. parapodatki (opłata OZE, kogeneracyjna oraz przejściowa). Jeśli natomiast instalacja wyprodukowała mniej niż wyniosło zapotrzebowanie, za pobraną energię, Klient zapłaci sprzedawcy wg. wskazań licznika. Nie ma więc ryzyka niedoboru dostaw energii elektrycznej.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jakie techniczne warunki trzeba spełnić, aby móc zainstalować fotowoltaikę?

Instalację fotowoltaiczną można zamontować zarówno na płaskim, jak i spadzistym dachu. Istotnym czynnikiem jest powierzchnia dachu oraz brak zacienienia przez inne obiekty znajdujące się w pobliżu. Oczywiście instalację fotowoltaiczną można ustawić również na gruncie w sąsiedztwie budynku.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Gdzie rolnik może zamontować instalację fotowoltaiczną?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są przystosowane do montażu zarówno na dachach domów jednorodzinnych, dachach budynków gospodarczych, a także gruntach rolnych. W ostatnim przypadku należy jednak pamiętać, że większe instalacje nie mogą być montowane na gruncie o klasie lepszej niż IV.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jakie korzyści dla rolnika niesie wykorzystanie fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym?

Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym wiążę się np. zagospodarowaniem nieużytków, a także z mniejszymi opłatami za energię elektryczną. Tego rodzaju rozwiązanie to również zabezpieczenie przed nagłą utratą energii elektrycznej spowodowaną gwałtowanymi zjawiskami atmosferycznymi takimi jak burza.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Skontaktuj się z nami

Umów się z doradcą
energetycznym .KWARTZ

wyślij
Dziękujemy za kontakt.
Skontaktujemy się z Państwem wkrótce.

Partnerzy finansowi